پیاده سازی ISO

معرفی برخی از پروژه ها:

مشتریان ما در پیاده سازی سیستم های مدیریت کیفیت:

1. شرکت پارسیان سازه

2. شرکت آرد آذین نشاسته

3. معین صنعت آریا

4. شرکت معماران محیط

5. تام پلیمر

6. شعله گستران غرب افروز

7. موسسه شهید زین الدین

8. حفاری زمین راد

9. رهیاب صنعت سپاهان

10. آسانسور ایمان فراز میلاد

و بیش از 20 شرکت تولیدی و خدماتی دیگر

جزئیات پروژه

استاندارد 9001 ISO چیست؟

استاندارد ایزو 9001 را استاندارد سیستم مدیریت کیفیت می نامند، بدین معنی که این استاندارد به دنبال ایجاد سیستمی است که کیفیت را در سراسر سازمان مدیریت کند. ISO 9001 مجموعه اي از مقررات است كه در سطح بين المللي معتبر شناخته مي شود و شركت ها از آن به منظور بهبود كيفيت محصول يا خدمات خود در درون سازمان استفاده مي كنند. همانطور که می دانید، معنای مدیریت را برنامه ریزی، کنترل، هدایت و نظارت می دانند و در ایزو 9001 قرار است این اقدام ها با رویکرد کیفیت انجام شود. هدف از استقرار استاندارد 9001، این است که سازمانی که این استاندارد را پیاده سازی و اجرا می کند، متعهد شود محصولی تولید کند که کیفیت آن ثبات باشد.

 

سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو ۱۴۰۰۱ ISO14001 چیست؟

توجه روز افزون به حفظ محيط زيست و افزايش آگاهی، و انتظارات و الزامات طرف‌های ذینفع نسبت به توسعه پايدار، مستلزم نگرش سيستمی در اتصال با قوانين، ضوابط ملی و منطقه‌ای می‌باشد. در اين راستا كميته فنی 207 سازمان بین‌المللی استاندارد ،( ISO/TS 207) در سال 1996 سری استاندارد بین‌المللی ایزو ۱۴۰۰۰ (ISO 14000) را در رابطه با سيستم مديريت محيط زيست، تدوين و منتشر نمود. سری استاندارد ایزو ۱۴۰۰۰ (ISO 14000) با پرداختن به موضوعات مختلف در زمينه محيط زيست، زمينه مناسبی را در سازمان‌ها برای درك مفاهيم محيط زيستی و به كارگيری روش‌های متفاوت در طرح‌ريزی، اجرا و كنترل فرآیندهای سازمان در توجه به رويكرد محيط زيست، فراهم می‌آورد. برخی از مزايای اصلی به كارگيری اين سری استاندارد، به شرح زير می‌باشد:
  • اهميت دادن به جنبه‌های محيط زيستی در توليد و يا ارائه خدمات يكپارچه كردن سیستم‌های مديريتی و بهبود روش‌های مديريت
  • كاهش هزینه‌های ناشی از اتلاف مواد و انرژی1400
  • استفاده بهينه از منابع طبيعی
  • رعايت قوانين ملی و مرتبط محيط زيستی
  • حفاظت از محيط زيست و توجه به علائق جامعه در اين ارتباط

فرايند مميزی و صدور گواهينامه بر اساس استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ (ISO 14001) بر اساس قواعد بین‌المللی IAF مشابه سيستم مديريت كيفيت انجام می‌پذیرد.

 

استاندارد ISO 45001 چیست؟

استاندارد ISO 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی در March 2018 منتشر شد. استاندارد ایزو 45001 جایگزین استاندارد OHSAS 18001  گردید. استاندارد ایزو 45001 با عنوان ایمنی و بهداشت شغلی، به همه سازمان‌ها کمک می‌کند تا ایمنی و بهداشت کارکنانشان را با کاهش ریسک و ایجاد شرایط کاری بهتر، ارتقا و بهبود بخشند. استاندارد ISO 4500، ارائه‌کننده الزامات و دستورالعمل‌هایی برای اجرای سیستم و چارچوب حفاظت از کارمندان و کاهش ریسک است و هدف از طراحی آن، ادغام مؤثر با سیستم‌های مدیریت موجود و تکمیل برنامه‌های مرتبط همچون بهداشت و رفاه می‌باشد.

 

سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) ایزو ۲۷۰۰۱ (ISO27001)

رشد سريع و سرعت روزافزون تغييرات در علوم و فناوري را در عصر حاضر، بايد مديون دسترسي گسترده و فراگير به اطلاعات دانست. حركت رو به گسترش جوامع در راستاي جامعة اطلاعاتي، موجب رشد وسيع خدمات اطلاعاتي شده و با اين نگرش، اطلاعات براي يك سازمان، سرمايه‌اي فوق‌العاده با ارزش محسوب مي‌شود. با وجود اتصالات گسترده جهاني، اطلاعات مي‌بايست به ‌صورت كنترل ‌شده در معرض استفادة مخاطبين قرار گرفته و در برابر تهديدهاي موجود عليه آن، به نحو مطلوب حفاظت شود. بدين‌منظور رويكردي تحت عنوان سيستم مديريت امنيت اطلاعات،‌ حاصل از تجارب و فعاليت‌هاي مستمر در دهه گذشته، در خصوص حفاظت از اين مزيت رقابتي سازمان‌ها پديد آمده است. در راستاي تكامل استانداردهاي منتشره براي سيستم، نسخه منتشر شده جهاني ایزو ۲۷۰۰۱ ISO/IEC 27001 به نام “فناوري اطلاعات-فنون امنيتي-سيستم مديريت امنيت اطلاعات-الزامات” ، در تناظر با استاندارد BS 7799-2:2005 ، مبنا و مدل مناسبي براي استقرار سيستم مديريت امنيت اطلاعات و نيز مميزي سازمان براي دريافت گواهينامة تطابق سيستم با استاندارد مي‌باشد. در كنار آن،‌ استانــدارد مديريتـــي ISO/IEC 17799:2005 (يا BS 7799-1:2005)، به نام “فناوري اطلاعات-فنون امنيتي-راهنماي كاربرد براي مديريت امنيت اطلاعات” ، كه مشتمل بر تشريح كنترل‌هاي مورد نياز سيستم و نيز گزارش فنيISO/IEC TR 13335 مشتمل بر جزئيات و فنون مورد نياز در مراحل ايمن‌سازي اطلاعات و ارتباطات، مكمل‌هاي مناسبي براي ISO/IEC 27001 در استقرار سيستم مديريت امنيت اطلاعات مي‌باشند. فرآيند مميزي اين سيستم بر مبناي قواعد بين‌المللي صورت مي‌گيرد و شامل مراحل مميزي مقدماتی (Pre-Audit) به عنوان يك مورد انتخابي و مميزي صدور گواهينامه (Certification Audit) (مشتمل بر دو مرحله مميزي مستندات و مميزي در محل سازمان) مي‌گردد. در صورت موفقيت سازمان در مميزي صدور، گواهينامه انطباق سيستم با استاندارد ISO/IEC 27001، تحت اعتباردهي DAkkS و براي مدت سه سال صادر مي‌گردد.

 

شرکت صنعت تدبیر اسپادانا آمادگی دارد مشاوره و پیاده سازی سیستم های مدیریت کیفیت را در شرکت های تولیدی و سازمان های خدماتی به نحوه مطلوب، در زمان مناسب و با هزینه متناسب با شرح خدمات توافق شده ارائه نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 03132243832 تماس حاصل نمایید.

با اطمینان با ما همراه شوید. درخواست وقت ملاقات